Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych. Cz.2 Kilka sposobów pozyskiwania ruchu na stronę.

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych. Cz.2 Kilka sposobów pozyskiwania ruchu na stronę.

Poza zleceniem pozycjonowania profesjonalnej firmie sami również możemy wiele zdziałać. Musimy mieć świadomość, że w pozycjonowaniu liczą się przede wszystkim linki zwrotne do naszej strony. Należy jednak zadbać o to, aby były to linki wartościowe np. prowadzące do ciekawych artykułów na blogu. W jaki sposób zwiększyć ruch na swojej stronie?

Prowadzenie bloga
Nie ma chyba bardziej skutecznego, a co ważne bezpłatnego narzędzia do promocji firmy. Na blogu możemy stać się prawdziwym ekspertem w swojej dziedzinie, publikując wartościowe materiały edukacyjne, posty o charakterze instruktarzowym czy porady dla czytelników. Mając wizerunek eksperta jesteśmy w stanie przyciągnąć na swojego bloga większą liczbę odbiorców. Dzięki takim wpisom z pewnością znajdzie nas więcej osób. Blog, poza wszystkim swoimi zaletami, ma jedną wadę jest niezwykle czasochłonny. Posty powinny być publikowane w regularnych odstępach czasu. Nie można robić sobie dłuższych przerw.

Komentarze pod postami na innych blogach lub forach internetowych
Nie chodzi o komentarze typu „fajny artykuł” czy „ciekawe podejście do tematu”. Warto znaleźć takie treści, które rzeczywiście zachęcą nas do skomentowania, a nawet wejścia w dyskusję. Dzięki temu będziemy w stanie napisać naprawdę sensowny i unikalny komentarz. W podpisie do komentarza można zazwyczaj zostawić link do swojej własnej strony, a jeżeli nie ma takiej możliwości, warto dodać zaproszenie do własnego bloga czy link do konkretnego artykułu w samym komentarzu.

Aktywność w Social Mediach
Facebook, Twitter, Instagram to w dzisiejszych czasach ogromna siła. Zasięg tych mediów społecznościowych jest ogromny i warto z niego skorzystać. Bądźmy na tym polu aktywni i zaangażowani, rozmawiajmy z ludźmi, dzielmy się swoimi spostrzeżeniami. Oczywiście nic na siłę. Wrzucanie swoich linków gdzie popadnie nie jest najlepszą strategią. Warto natomiast zadbać o interakcje. Ktoś skomentował nasz post? Odpowiedzmy na komentarz. Ktoś wrzucił linka do naszej strony. Odwdzięczmy się tym samym.

Z wizytą na cudzym blogu, czyli guest blogging
Jeżeli posiadamy swojego własnego bloga, postarajmy się o zdobycie kontaktu z bardziej popularnymi blogerami. Większość z nich umożliwia tzw. gościnne wpisy. Możemy napisać ciekawy artykuł i zamieścić go na cudzym blogu. Przy niewielkim nakładzie sił, zyskamy wiele. Google oceni naszą stronę, jako bardziej godną uwagi, gdy linki do niej znajdą się na popularnej stronie będącej wysoko w rankingu.

Miłosz

Specjalista SEM

Related Posts

Optymalizacja wizytówki w Google Moja Firma.

Optymalizacja wizytówki w Google Moja Firma.

ABC pozycjonowania stron. Cz.2

ABC pozycjonowania stron. Cz.2

ABC pozycjonowania stron. Cz.1

ABC pozycjonowania stron. Cz.1

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych. Cz.1 Na czym polega pozycjonowanie?

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych. Cz.1 Na czym polega pozycjonowanie?

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *